czwartek, 6 września 2012

Śmiercionośne ciasto

Agatha Raisin i ciasto śmierci M.C. Beaton
org. Agatha Raisin and the Quiche of Death
seria: Agatha Raisin (#1)
wyd. Wydawnictwo Edipresse, 2012

"Dla Agathy Cotswolds ucieleśniało wszystko to, czego pragnęła w życiu: piękno, spokój i bezpieczeństwo."

   Agatha Raisin PR-owiec z Londynu postanawia przejść na emeryturę i zamieszkać w małym domku w Carsely, gdzie będzie wiodła spokojne i bezstresowe życie. Jednak okazuje się, że to życie na wsi nie jest takie proste, chociażby dlatego, że miejscowi niezbyt przychylnie przyjmują nowych. Agatha nie poddaje się i bierze udział w konkursie na najlepsze ciasto. Nie dość, że kobieta go nie wygrywa, to jeszcze jej ciasto staje się narzędziem zbrodni.

   Agatha Raisin i ciasto śmierci to pierwszy tom serii kryminalnej dla kobiet dołączonej do tygodnika Party. Ja skusiłam się na tę serię z tego powodu, że dawno nie czytałam kryminałów, czy powieści detektywistycznych, a widząc w reklamie zapewnienie, że to nowa panna Marple, nie wahałam się co wybrać.

   Sięgając po tę serię nie miałam jakiś wygórowanych oczekiwań. Chciałam po prostu przeczytać coś lekkiego i przyjemnego, aby odwrócić moje myśli od innych spraw. Tak też się stało. Ciasto śmierci bardzo szybko się czyta i człowiek nie spostrzega się, kiedy tę książkę przeczytał. Do tego fabuła jest dobrze ze sobą powiązana i nie ma żadnych nieścisłości. Dlatego też składając fakty w całość łatwo można się domyśleć kto jest mordercą. Mimo to, że zagadkę szybko się rozwiązuje to nie chce się odkładać tej książki, a wręcz przeciwnie, czyta się ją zachłanniej, gdyż nigdy nie wiadomo co szalona Agatha zrobi.

   Mi bardzo się podobała ta książka. Dzięki niej teraz mam większą ochotę na powieści detektywistyczne i kryminalne. Poza tym bardzo jestem ciekawa dalszych przygód Agathy w Carsely, więc z pewnością sięgnę po dalsze tomy.

"Czy nie byłoby cudownie, gdyby się okazało, że Cummings-Browne mimo wszystko został zamordowany? A ona, Agatha Raisin, rozwiązałaby zagadkę jego śmierci."
Seria Agatha Raisin:

 Agatha Raisin i zakopana ogrodniczka
Agatha Raisin i zmordowani piechurzy
Agatha Raisin i śmiertelny ślub
Agatha Raisin i koszmarni turyści
Agatha Raisin i krwawe źródło
Agatha Raisin i tajemnice salonu fryzjerskiego
Agatha Raisin i martwa znachorka
Agatha Raisin i przeklęta wieś
Agatha Raisin i miłość z piekła rodem

5 komentarzy:

 1. Jakoś nie ciągnie mnie do tej autorki, ani jej książek... Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście widziałam reklamę serii tych książek w telewizorni, już miałam ochotę sobie kupić "Śmiercionośne ciasto" na próbę, ale spóźniłam się :( Potem miałam okazję przeczytać niezbyt pochlebną opinię na jej temat, więc w ogóle z niej zrezygnowałam, a teraz mam mętlik, ponieważ Tobie się podobała. Hm... Myślę, że będzie najlepiej, jeżeli sama przekonam się o jej wartości :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakiś czas temu byłam sceptycznie nastawiona do książek tej autorki, ale wraz z kolejnymi pozytywnymi recenzjami coraz bardziej się do niej przekonuję:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szukałam tej książki, jak tylko zobaczyłam reklamę w telewizji, ale niestety w żadnym pobliskim kiosku jej nie mieli i dałam sobie z nią spokój. Może jeszcze gdzieś ją napotkam w antykwariacie, to wtedy zakupie i przeczytam, ale usilnie jakoś nie będę szukać.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.