sobota, 19 maja 2012

XOXO Gossip Girl

Wiem, że mnie kochacie. Plotkara 2 Cecily von Ziegesar
org. You Know You Love Me
seria: Plotkara (#2)
wyd. Amber, 2003

"Już czas wyciągnąć karty kredytowe i uderzyć do Bendel's i Barneysa po nowe odjazdowe buty, seksowne rajstopy kabaretki, krótkie wełniane spódniczki i cudowne kaszmirowe sweterki. O tej porze roku miasto jest bardziej błyszczące i my chcemy błyszczeć razem z nim!"

   Uczniowie Constans Billard i Św. Judy zaczynają myśleć do jakiego college'u zamierzają się wybrać po ukończeniu szkoły. Dlatego też udają w weekendy udają się nich na rozmowy kwalifikacyjne. W tym czasie B. dowiaduje się, że jej matka ponownie wychodzi za mąż. Jedną z druhen ma być S., która przespała się z jej chłopakiem. I mimo, że B. i N. są znowu razem to widać w ich związku ochłodzenie. Przez co N. ciągnie do J. Za to D. nadal jest szaleńczo zakochany w S., ale wciąż zadaje sobie pytanie: czy ona czuje do niego to samo co on.

   Zanim dowiedziałam się o serii Plotkara zaczęłam oglądać serial o tym tytule. Dopiero teraz zaczynam się zapoznawać z książkami. Seria ta opowiada o losach nastolatków z Nowego Jorku, którzy uczą się w elitarnych szkołach dla dziewcząt i chłopców. W dodatku ci uczniowie są piekielnie bogaci i do szkoły jeżdżą limuzynami. Oczywiście poza trojgiem Brooklinczyków Dana, Jenny i Vanessy. Losy tych osób śledzi tajemnicza dziewczyna, która na swoim portalu internetowym umieszcza plotki dotyczące tych osób.

   Czytając pierwszą część Plotkary byłam w szoku różnic między książką, a serialem. Nie mogłam przestać ich porównywać. Przyznam, że te różnice bardzo mnie denerwowały, gdyż byłam przyzwyczajona do telewizyjnej wersji. Jednak już czytając Wiem, że mnie kochacie byłam przygotowana na to wszystko i  już mnie tak nie raziło. W tej części było mało wątków wziętych do serialu, więc zdecydowanie lepiej się to czytało. Żałowałam jedynie, że nie było w niej Chucka, którego uwielbiam i w serialu i w książce. Najbardziej denerwowała mnie postać Dana. W książce jest jeszcze bardziej żałosny niż na szklanym ekranie. Ta jego cierpiętnicza miłość do Sereny sprawiała, że mnie mdliło.

   Seria Plotkara to nie lektury z wyższej półki. To książki, które czyta się dla odprężenia lub zabicia czasu. Nie wnoszą żadnych ważniejszych wartości, ale pokazują jakie życie mają dzieciaki z Manhattanu.

"Cudownie było się tak śmiać! Po ich twarzach spływała mascara, z nosów kapało na podłogę, a wszystko to sprawiało, że śmiały się jeszcze bardziej."

◄ Plotkara      |   Chcę tylko wszystkiego. Plotkara 3

5 komentarzy:

 1. Nigdy nie oglądałam tego serialu i jakoś nigdy mnie nie "ciągnęło", aby go zobaczyć. To tym bardziej nie skuszę się na przeczytanie książek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam, ale nie wiele już z tego pamiętam

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam, ale mam taki Zamiar. Zwłaszcza, że serial uwielbiam :) Jestem ciekawa tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ajj, jednak sobie daruję. Jakoś mnie do tej serii nie ciągnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym przeczytać całą serię "Plotkary", ale nie wiem czy będzie to możliwe, ponieważ w mojej miejskiej bibliotece nie ma żadnej części. Trochę ubolewam nad tym, ale co zrobić.. Zostaje mi chyba tylko oglądanie serialu. :)

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.